<< powrót do pełnej oferty


Kotły CO- olej przepracowany zużyty:

Opis palnika EKO

Palnik jest podstawowym elementem każdego urządzenia grzewczego. Od jego pracy zależy jakość i bezawaryjność wytwarzanego ciepła.

Jest to produkt nowatorski, odbiegający od typowych rozwiązań na rynku. Charakteryzuje się wysoką kulturą pracy i niskim zużyciem prądu. Przemyślana konstrukcja urządzenia pozwala na bezproblemowy dostęp do wszystkich podzespołów. Jest to produkt polski, stworzony z myślą o przetwarzaniu odpadów olejowych na cele grzewcze. Pozwala spalać oleje opałowe lekkie i średnie a także przepracowane i roślinne. Możliwy jest montaż w większości kotłów i nagrzewnic przystosowanych do palnika wentylatorowego.

Palnik wysoko ciśnieniowy na zamkniętym bloku.

Innowacyjny system wtrysku podgrzanego paliwa HPI (High Pressure Injection) pozwala zagwarantować pewny start nawet po dłuższych przestojach urządzenia. HPI zapewnia "przepłukanie" dyszy paliwowej z nagromadzonych zanieczyszczeń przy każdym starcie oraz gwarantuje pewny i stabilny rozruch w przypadku pojawienia się zjawiska tzw. "zimnego kotła i komina". Multiolejowe palniki EKO z dyszą DELAVAN typu pneumatycznego wyposażone są w unikalny system podgrzewu oleju i powietrza. Specjalnie zaprojektowany, hermetyczny moduł grzewczy przygotowuje paliwo i powietrze tworzące stabilną mieszankę palną. Równomierne podgrzanie paliwa, brak efektu odgazowywania paliw i wonnych oparów tak niechcianych w kotłowni. To wszystko plasuje palniki seria EKO w czołówce rozwiązań. Podgrzany olej jest rozpraszany za pomocą sprężonego powietrza, które jest niezbędne do pracy palnika. Nasze palniki są produkowane wyłącznie z europejskich i amerykańskich części najwyższej jakości, renomowanych producentów (Danfoss, SUNTEC, SIEMENS, Delavan, Delta, FAG).

Zestaw zawiera:

1. Palnik EKO + kocioł wodny trój-ciągowy z automatyką
2. Zewnętrzny zestaw pompowy. (Pompa paliwa)
3. Podgrzewany filtr paliwa
4. Flansza montażowa
5. Uszczelka flanszy
6. Złącze elektryczne siedmio-pionowe
7. Kosz ssawny z zaworem zwrotnym







Konstrukcja kotła

Kotły serii "L" posiadają konstrukcje stalową spawaną z atestowanych blach i rur. Podstawowy element bloku wodnego to komora spalania o kształcie walca. W jej wnętrzu odbywa się proces spalania mieszanki paliwowej przygotowanej przez palnik. Spaliny powstałe w wyniku tej reakcji przechodzą do tylnej komory nawrotnej, a następnie do pierwszego szeregu płomieniówek, dalej do przedniej komory nawrotnej i drugiego szeregu płomieniówek. Płomieniówki wyposażone są w specjalne spirale, które powodują turbulentny przepływ spalin, co w efekcie zwiększa ilość przekazywanego ciepła. wszelkie elementy narażone na przegrzanie zabezpieczone są specjalnym materiałem termo-izolacyjnym. W przedniej części kotła znajdują się drzwi wyposażone w otwory montażowe palnika oraz wziernik, który umożliwia obserwacje płomienia. drzwi te wraz z systemem wyczystek umożliwiają łatwe czyszczenie kotła. Wszelkie nierówności podłoża można zniwelować dzięki zastosowanym regulowanym nóżkom

Izolacja termiczna i obudowa

Izolacja termiczna wykonana jest z wysokogatunkowej wełny mineralnej o grubości 50 mm. Dzięki dobrym parametrom izolacyjnym i dokładnemu wykonaniu bez mostków cieplnych i słabych punktów uzyskuje się zminimalizowanie strat związanych z wypromieniowaniem ciepła z kotła. Zewnętrzna obudowa wykonana jest z blachy stalowej pokrytej farbą proszkową


Sterowanie (pulpit sterowniczy)

A - Regulator temperatury wody (termostat regulacyjny)
B - Ogranicznik temperatury maksymalnej
B1 - Lampka sygnalizacyjna - przekroczenie maksymalnej temperatury
C - Licznik godzin pracy
:D - wskaźnik temperatury wody w kotle
E - Bezpiecznik
F - Wył. sieciowy
G - Wył. palnika
H - Wył. pompy CO I-go obiegu
H1 - Wył. pompy CO II-go obiegu

I - Wyłącznik pompy ładowania podgrzewacza c.w.u. (opcja na zamówienie)
J - Licznik umożliwiający sprawdzenie poprawności działania ogranicznika temperatury
K - Lampka kontrolna - praca palnika
L - Lampka kontrolna - awaria palnika
M - Sterownik pogodowy (opcja na zamówienie)

Dane techniczne:

Dostępne urzadzenia o mocy: 30 kW, 50 kW, 70 kW, 100 kW, 150 kW

Do ostatecznego uruchomienia palnika potrzeba:

1. Zbiornik z paliwem
2. Elastyczny wąż paliwowy z olejoodpornej gumy o średnicy wewnętrznej 16 mm łączący zbiornik z filtrem
3. Rura miedziana o średnicy 15 mm do połączenia pompy z palnikiem
4. Kompresor do wytwarzania sprężonego powietrza ok. 60 l/min @ 2,5bar
5. Komin